Koncentrákovaná síla nacionalismu

Marek Přitasil // , 12. vydání

„Ihned, jakmile jsme se dozvěděli, že Sověti staví‚ 'Armádní Disneyland‘, nelenili jsme a započali jsme s přípravami na náš vlastní. I Německo chce produkovat nacionálně uvědomělé občany,“ říká Bernard Feuerzeug, ředitel nejmodernějšího zábavního parku v západní Evropě.

„Do Nazionalparku jsme umístili 1,5× více armádní techniky, avšak celou expozici jsme koncentrákovali do poloviční rozlohy. Sověti děsně plýtvají. V našem parku se projevuje německý smysl pro detail a využití prostoru. Při pohledu z letadla připomíná tvarem hákový kříž,“ dodává pyšně Feuerzeug.

Celý komplex je obehnán tři metry vysokým plotem z jemného pletiva, jenž je zakončený silným ostnatým drátem. Do plotu je navíc puštěná elektřina.

„Uváznutá zvířata z plotu nevyndaváme, malí germánci si musí uvědomit, že německý majetek je třeba ochraňovat za každou cenu,“ vysvětluje jeden z dozorců v dobové uniformě SS.

„Putin si možná postavil jakýsi ‚Vlastenecký park‘ v Kubince, ale teprve toto je vítězství nacionalismu. Všechno zde ukazuje, jak silné, tvrdé a neporazitelné Německo je. Musíme mladé Němce učit lásce k vlasti již od útlého věku a co to zvládne lépe, než možnost vyzkoušet si výdobytky německého zbrojního průmyslu na vlastní kůži. V Kubince si malí Sověti mohou pořídit jen tričko se Stalinem či Berijem. To naši potomci si mohou pořídit hajlující figurky takových osobností, jako byli Goebbels, Himmler, Heydrich a další.“

Kromě armádní techniky je k vidění i strašidelná plynová komora, nechybí ani virtuální prohlídka koncentračního tábora. K dispozici jsou i herní automaty se speciálně upravenou hrou Wolfenstein 3D, ve které hrajete za obrněného Adolfa Hitlera. Cílem hry je rozstřílet amerického vojáka B. J. Blaskowicze na cimprcampr. Samozřejmostí je i cirkus, který je zvláště oblíbený díky vystoupení se cvičenými Čechy.

Nazionalpark má úspěch, každý víkend tu mají vyprodáno.

„Pořádáme zde i mnoho soutěží. Tak například minulý týden to byla střelba z Panzerfaustu na cíl, dnes jsme měli soutěž o to, kdo narve více figurín do vagónu pro dobytek. Velmi oblíbené jsou také dobové prsteny či zlaté zuby, dětem ani nevadí, že jsou ožehnuté…“

Nakonec nám nedalo se nezeptat, jestli toto všechno nevadí jisté skupině obyvatel.

„Vy myslíte Židům? Vůbec ne. Vždyť na tom pracovali, je to vlastně židovská stavba. A navíc jich přitom zemřelo jen 55,5 – to je rekord!“ uzavírá návštěvu Feuerzeug.


Další články v Postilionu