Těžký život hezkých holek

Klára Bahník Trefná // , 8. vydání

Spousta lidí říká, že hezký holky to maj v životě jednodušší. Uslyšíte to od kohokoliv, jen ne od hezký holky. Hezká holka totiž zná pravdu. A pravda je, že máme život mnohem těžší.

Třeba hned to, co vám teď proběhlo hlavou. Všechny jsme namyšlený. Ne. Tak jak o sobě můžu prohlašovat, že jsem hezká? Protože kdykoliv dosáhnu úspěchu, tak za to podle druhých může jen to, jak vypadám. Nový zaměstnání, to jsem se prý hezky usmála. Jedničky u zkoušek, to jsem prý měla těsnou halenku. A zkoušející byla na holky. Pecka. Ani náhodou, že bych někdy na něco tvrdě dřela a pílí toho dosáhla.

Samozřejmě se setkávám i s nápadně milým přístupem u mužů, ve škole i v práci. A to je už safra problém. Třeba když jsem měla v práci získat akreditaci pro vzdělávací akci. Do klína mi přistála ta nejlepší nabídka, opravdu jen za milý úsměv. Ta nabídka ale přestala existovat, jakmile jsem odmítla pozvání na schůzku. Pak si zkuste něco zařizovat!

Nehledě na to, jaký jsme pak proradný mrchy, když někoho odmítneme. Ono mít na účtě řádku zlomených srdcí taky není nic příjemného. Zvlášť pokud musíte lámat srdce ješitných mužů. Ti člověku dokážou pořádně zavařit. Hezká holka (jako třeba já) se potýká se sexuálním obtěžováním, stalkingem i znásilněním a pokusy o vraždu. Neustále. Svého dvorního stalkera mám už čtyři roky a nemálo jsme spolu zažili (zdravím).

Až příště hezká holka ve vašem okolí něco dokáže, vzpomeňte si na má slova a blahopřejte jí dvakrát tak dlouho. Plácejte ji po ramenou a vyjádřete respekt. To je to nejmenší, co si hezká holka zaslouží. A už nikdy, zdůrazňuji nikdy, jí nezáviďte, protože není co.

 

Viz také reakci na tento článek.


Další články v Postilionu