Úvodník

Kryštof Herold // , 7. vydání

Viktoru Orbánovi se zachtělo projekt iliberální demokracie říznout špetkou něčeho vskutku originálního – daní z toku dat na internetu. Asi nečekal, že do sídla jeho strany Fidesz začnou létat staré monitory a klávesnice – daň z nesmyslu? O tom, jak vytrhnout Uhrám stoličku, tentokrát nepíšeme, ale přeci jen na našich dvou stránkách pozorná čtenářka najde o Maďarsku malou zmínku.

Robert Fico dostal od prezidenta Zemana, kterému v tomto čísle věnujeme básničku, Řád bílého lva. Zatím není známa souvislost mezi vyznamenáním a tím, že slovenské vlaky budou důchodce a studenty vozit zdarma. Třeba se tam v létě všichni potkáme. Ti z vás, kteří naopak přecpané vozy a vůbec lidi nemůžou vystát, nechť si přečtou níže otištěný hanopis o lidech a lidech.

Česká republika se v žebříčku rovnosti pohlaví umístila nejen níže než Maďarsko a Slovensko, ale také hůře než Rusko, Bělorusko, Ukrajina, Čína nebo Vietnam, tedy země, které tak rádi z toho či onoho důvodu odsuzujeme. Postilion se však usilovně snaží býti příkladem pro zbytek české společnosti. Po vzoru skandinávském (1. e4 d5) mají autorky Postilionu naprosto stejný příjem jako autoři, na schůze mohou chodit s rozpuštěnými vlasy a dveře si držíme všichni společně.


Další články v Postilionu