Závislost

Tobiáš Lobkowicz // , 2. vydání

Potkávám je čím dál častěji. Chvíli to vypadalo, že jsme se jich nadobro zbavili, ale přicházejí ve vlnách. Na první pohled je nepoznáte, zdají se být neškodní, ale opak je pravdou. Nikdo si neuvědomuje, jak nebezpeční tito lidé mohou být. Můžete je potkat nejen na ulici, ve veřejných dopravních prostředcích, na pláži, na poště, ale i doma. Může mezi ně patřit třeba váš sourozenec, babička, ba dokonce i vy.

Vyhledejte lékařskou pomoc pokud:

Se váš palec v posledních dnech pohybuje nezávisle na zbytku vašeho těla. Pociťujete únavu. Chodíte pozdě. Jíte více, než normálně. Máte problémy se zažíváním.

Nedávné studie, které tu byly v minulém čísle velmi kritizovány, ukázaly, že závislost některých lidí na hrách přesáhla hranice a motivovala je k trestným činům. V kalifornském San Franciscu se mladý muž vloupal do obchodu s ovocem, a katanou (japonským mečem) rozsekal melouny, ananasy a pomeranče. V Marseille ve Francii musel majitel obchodu se sladkostmi požadovat finanční náhradu za zničené zboží. Žena středního věku se totiž za bílého dne zmocnila dvaceti balení bonbónů a po trojicích rozdupávala vše, co bylo uvnitř. Korunu těmto činům nasadil postarší muž, jenž se v okolí Bratislavy chopil několika vlaštovek a obřím prakem, který si sám vytvořil, střílel nebohé ptáky do vzduchu, přičemž se snažil trefit prasečí farmu stojící opodál. Jedna vlaštovka utrpěla vážné zranění.

Pokud si nejste jistí, jestli vy či někdo ve vašem okolí nejste závislý na mobilních hrách, zkuste telefon na pár hodin zabavit. Pokud dojde k podobnému incidentu, je potřeba zakročit. Neberte mobilní hraní na lehkou váhu. Zatím to vypadá, že jsme z nejhoršího venku a závislostí postižení lidé by se mohli začít vracet do svých domovů, ale další vlna se blíží.


Další články v Postilionu